Aktualnie jesteś: Strona główna > Aktualności

AKTUALNOŚCI

Odpowiednia dbałość o cielęta wpływa na długowieczność krów. Gospodarstwo Rolne Ewy i Wojciecha Jończyków – cz. 2

Dbałość o cielęta procentuje w późniejszym okresie. Aby wyhodować stutysięcznicę, już od pierwszych dni trzeba zapewnić cielakowi właściwą opiekę. W gospodarstwie Państwa Jończyk po ok. 7 dniach, cielęta z klatki w oborze przenoszone są do specjalnych budek, tzw. igloo. - „Kiedyś byliśmy sceptycznie nastawieniu do budek, ale doradcy De Heus oraz opinie innych przekonały nas, że budki są lepszym wyborem niż tradycyjne klatki. Wbrew opinii nie jest w nich zimno, a i tak najważniejsze by było w nich sucho.” – twierdzi Arkadiusz Jończyk.
więcej

Warto dbać o długowieczność krów - to się opłaca. Gospodarstwo Rolne Ewy i Wojciecha Jończyk

W urokliwiej miejscowości o nazwie Garzewko, nieopodal Olsztyna, mieszkają Państwo Ewa i Wojciech Jończyk. Gospodarstwo prowadzą rodzinnie, wspólnie z dziećmi, zajmując się hodowlą bydła mlecznego, produkcją mleka oraz sprzedażą materiału hodowlanego. Rodzinne Gospodarstwo Rolne Ewy i Wojciecha Jończyk osiąga wysokie wyniki w hodowli i produkcji, co zawdzięczają m.in. odpowiedniej dbałości o dobrostan krów...
więcej

Milk Margin Monitor, czyli jak efektywnie i opłacalnie produkować mleko

Policzcie ile kosztuje Was koszt żywienia na jeden litr mleka. Zmierzcie, ile średnio jedna krowa zużywa paszy treściwej na wyprodukowanie litra mleka. Zastanówcie się nad efektywnością dawek dla swoich krów. Te i klika dodatkowych informacji pozwoli realnie ocenić sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa.
więcej

Sygnały krów, czyli jak produkować mleko zdrowo i wydajnie?

Obserwacja bydła i prawidłowe reagowanie na jego zachowania to podstawa sukcesu– finansowego, produkcyjnego i zdrowotnego gospodarstwa. Właśnie dlatego 6 listopada odbyło się szkolenie „Sygnały krów – czyli jak produkować mleko zdrowo i wydajnie”. Spotkanie zostało zorganizowane przez elitarny Klub 100 tysięczników, zrzeszających producentów, posiadających krowy, których wydajność życiowa osiągnęła 100 tys. kg mleka.
więcej

Zadbaj o najwyższą jakość i strawność kiszonek z kukurydzy

Problem prawidłowego zakiszania oraz przygotowania kiszonki z kukurydzy nurtuje wszystkich hodowców, szczególnie na początku sezonu zbioru. Aby rozwiać wątpliwości dotyczące prawidłowych praktyk kiszonkarskich, AdiFeed wspólnie z firmą Limagrain oraz przy współpracy z Lallemand Animal Nutrition zorganizował drugą edycję Szkoły Zakiszania Kukurydzy.
więcej

Jesień na łąkach i pastwiskach

Jesień to dla wszystkich roślin czas szczególny - również dla traw i roślin motylkowatych. Jest to okres wytężonego gromadzenia zapasów na zimę. Łąki i pastwiska, niestety najczęściej odżywiane wiosną, po całym sezonie wysokiej produkcji, wykorzystały zasoby składników pokarmowych w glebie. Dlatego też bezwzględnie należy dostarczyć im podstawowych pierwiastków, takich jak fosfor czy potas.
więcej

Nazwa użytkownika